Матеріал до уроку

11 клас 

Все про жорсткість води


Царичанська вода — лікувально-столова мінеральна вода з джерелами у районі селища Царичанка у приорільському краю Дніпропетровщини.
Хімічні якості
Мінералізація води становить 1,0-2,0 мг/л. По співвідношенню  основних аніонів і катіонів вона є хлоридною, гідрокарбонатно-хлоридною натрійовою лікувально-столовою мінеральною водою. У її складі присутні залізойодкальційкалійманганкремнійфторбром. Вільна від нітратівнітрітіврадіонуклідів.
Моршинська - столова мінеральна вода із низьким рівнем мінералізації. Самовиливається із джерела «Моршинське № 4», відкритого 1879 року Боніфацієм Штіллером поблизу курортного міста Моршин

Мінералізація (г/дм3): 0,1-04.

Мінеральна вода ТМ Buvette Vital видобувається з джерела на глибині 44м, розташованому в екологічно чистому регіоні - с.Майбородовка Полтавської області.
Слабогазована вода Бювет Вітал є природною столовою водою, яка відмінно підходить для щоденного вживання, адже не має протипоказань і обмежень для застосування.


10 клас

Органічні кислоти

Це цікаво!

Яблучна кислота (харчова добавка E 296) - безбарвні кристали, які добре розчиняються у воді і етиловому спирті та плавляться при температурі 100°С.
Вперше яблучна кислота була отримана в 1785 році шведським хіміком Карлом Вільгельмом Шееле з незрілих яблук.
Ця двоосновна кислота має властивості оксикислот, а її солі називаються малати. Ферментативні реакції перетворюють малат у оксалоацетат, фумарат або піруват.
У промисловості добавку E 296 добувають шляхом гідратації малеїнової або фумарової кислот при температурі до 200°С.
Яблучна кислота є одним з найважливіших проміжних продуктів обміну речовин у живих організмах. У вигляді малата, який утворюється в циклі трикарбонових кислот при глюконеогінезі, бере участь в обміні речовин.
У природі яблучна кислота міститься в незрілих яблуках, винограді, барбарисі, малині, горобині, ревені і інших кислих рослинах.
У харчовій промисловості добавку E 296 використовують в якості регулятора кислотності, або як смакову добавку при виготовленні вин, кондитерських виробів і фруктових вод.
Інші застосування яблучної кислоти:
·        в медицині, для виробництва проносного і ліків від хрипоти;
·        як один з компонентів косметичних препаратів.
Добавка E 296 дозволена для застосування в харчовій промисловості України.
(Матеріал взято з сайту https://uk.dobavkam.net/additives/e-296)

Лимонна кислота вперше була виділена (з соку лимонів) в 1784 році шведським аптекарем Карлом Шеєле.
В організмі кожної людини міститься лимонна кислота. Незважаючи на лимонну назву, ця кислота в природі зустрічається у великій кількості плодів і рослин.
Приклад: цитрусові, китайський лимонник, ананаси, гранати, хвоя, а також добре знайомі багатьом нашим співвітчизникам журавлина, горобина або смородина. При нагріванні вище 175 ° C, лимонна кислота переходить в аконітову кислоту.
Лимонну кислоту отримують не тільки з лимонів (25кг на тонну лимонів), але і з цвілевих грибів Aspergillus niger. Більше 50% лимонної кислоти виробляється в Китаї.
 Лимонна кислота застосовується як смакова добавка, регулятор кислотності і консервант, також для виробництва напоїв. Завдяки своїм властивостям лимонна кислота, наприклад, підвищує строк зберігання маргарину, тваринних жирів і жирів.
У медицині, лимонна кислота входить до складу засобів, які покращують енергетичний обмін.
У косметиці, лимонна кислота застосовується як регулятор кислотності, хелатуючий агент.
У нафтовій промисловості, лимонна кислота використовується для нейтралізації високого рівня pH бурового розчину.
При прийомі всередину в невеликих дозах лимонна кислота сприяє прискоренню метаболізму. Але в дуже великих кількостях небезпечна і призводить до опіків травного тракту.
Лимонну кислоту краще не вживати людям, у яких алергія на цитрусові. Також вона може викликати карієс. У будівництві, лимонну кислоту використовують як добавки до цементу для уповільнення зчеплення.

Немає коментарів:

Дописати коментар